Isparta İl Müftülüğü, İŞKUR üzerinden 6 ay süreli 7 işçi alımı yapacak 00
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 20:58
 
Isparta İl Müftülüğü, İŞKUR üzerinden 6 ay süreli 7 işçi alımı yapacak
İŞKUR ile İl Müftülüğü işbirliğinde Toplum Yararına Programı kapsamında çevre temizliğinde çalıştırılmak üzere 6 ay süreli 7 işçi alımı yapılacak.
İLANLAR Haberi
 Isparta İl Müftülüğü, İŞKUR üzerinden 6 ay süreli 7 işçi alımı yapacak

 

 

 İŞKUR ile İl Müftülüğü işbirliğinde Toplum Yararına Programı kapsamında çevre temizliğinde çalıştırılmak üzere 6 ay süreli 7 işçi alımı yapılacak. 

 

 

DUYURU METNİ
 
                İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Müftülüğü  işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, 6 ay süreli 7 kişilik  çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği konulu program düzenlenecektir.
 
                 Programa katılmak isteyen kişiler,   Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğümüze gelmeden,  başvuru tarihleri arasında www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapabileceklerdir.  
 
 
Program Portal Numarası              303223
 
Katılımcı Başvuru Tarihleri             09 Eylül – 13 Eylül 2021
 
Noter Çekiliş Tarihi- Saati              16 Eylül 2021 – 13:00 – 17:00
 
Noter  Çekiliş Yeri                           Isparta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü
                                                        Konferans Salonu –ISPARTA 
 
Başvuru Yapabilecek Yerler            Isparta merkez ve merkeze bağlı kasaba ve köylerinde
                                                        ikamet edenler başvuru yapabilir. 
 
Program Başlama – Bitiş Tarihi      01 Ekim 2021 – 31 Mart 2022
 
 
TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI
 
 
a)Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
 
b)18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
 
c)Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
 
d)Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.
 
e)Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adres kontrolü, başvuru başlangıç tarihi aynı olan programlarda kişinin programa başvuru yaptığı tarihte; başvuruların yetersiz olması durumunda Kuruma kayıtlı işsizlerden İl Müdürlüğünce uygun görülen kişilerin gönderilmesi halinde ise gönderim tarihinde Kimlik Paylaşım Sistemi(KPS)’den çekilen adres üzerinden yapılır.
 
f)Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır. 
 
g)Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.
                 Kamuoyuna önemle duyurur.
                                           ISPARTA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
Kaynak: Editör: Yalvacfm
Yorumlar
0
Haber Yazılımı