MHP il başkanı Basri Sönmez istifa etti 00
Haber
12 Aralık 2022 - Pazartesi 23:04
 
MHP il başkanı Basri Sönmez istifa etti
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta İl Başkanı Basri Sönmez, Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.
ISPARTA Haberi
MHP il başkanı Basri Sönmez istifa etti


MHP il başkanı Basri Sönmez istifa etti

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta İl Başkanı Basri Sönmez, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 

 

MHP Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, il başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa  kararını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

 

 Sönmez sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Saygıdeğer Genel Başkanımız, Liderimiz Dr Devlet Bahçeli Bey’in takdir ve talimatları ile İl Başkanlığı görevini; Kutlu Davamıza, Teşkilatımıza ve Liderime Sadakatimi şerefle ve ilk günkü heyecan ile yürüttüm. 
Güller ve Göller Diyarı olan Ispartamıza hizmet etme amacı ile 2023 Yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak niyet ve arzusu ile Parti Tüzüğümüzün 94.Maddesine istinaden görevimden ayrılmış bulunmaktayım. 
Lider-Doktrin-Teşkilat Esasına bağlı şekilde Liderimizin ve Teşkilatımızın her daim emrinde Partimize Hizmet etmeye devam edeceğim. 
Saygılarımla"
ifadelerini kullandı.

 


( MHP PARTİ TÜZÜĞÜ MADDE 94- Milletvekili seçimlerinde Partiden aday olmak isteyenler süresi içinde gerekli evrakları ile birlikte yazılı olarak Parti Genel Merkezine müracaat ederler. Yapılan müracaatlar Başkanlık Divanınca, yapılacak araştırma ve inceleme sonucuna göre değerlendirilir. Başkanlık Divanı değerlendirme sonuçları Merkez Yönetim Kurulunda görüşülerek durumları uygun görülenlerin aday yoklamalarına katılmalarına izin verilir.

Aday adaylarıyla ilgili inceleme, araştırma, değerlendirme veya gerek görülmesi halinde görüşme yapmak üzere Genel Merkezde; Genel Başkan tarafından belirlenecek üyelerden oluşan komisyon kurulabilir. Komisyon raporu Başkanlık Divanı değerlendirmesinde dikkate alınır.

İl ve ilçelerin yönetim kurulu başkan ve üyesi olanlardan görev yaptıkları yerden milletvekilliği ve mahalli idareler
seçimlerinde herhangi bir görev için aday adayı olmak isteyenlerin, Merkez Yönetim Kurulu tarafından seçim takvimi de dikkate alınarak belirlenen tarihe kadar görevlerinden istifaları zorunludur. )

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Yalvacfm
Yorumlar
0
Haber Yazılımı