Reklamı Geç
HABER DETAY
İŞKUR TYP ile Personel Alacağını Duyurdu
İŞKUR Toplum Yararına Program ( TYP) ile 91 kişi alacağını duyurdu.
01 Şubat 2022 - Salı 22:28
İLANLAR

     İŞKUR Toplum Yararına Program ( TYP) ile 91 kişi alacağını duyurdu.

 

    Duyuru da;

    İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü   işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, 3 ay süreli 91 kişilik çalıştırılmak üzere Çevre Düzenlenmesi, Bakım Onarım ve Temizlik İşleri Yapılması konulu program düzenlenecektir.

 

Programa katılmak isteyen kişilerin,  Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğümüze gelmeden, katılımcı başvuru tarihleri arasında   www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

Program Portal Numarası 

305680

Katılımcı Başvuru Tarihleri

02 Şubat 2022 – 06 Şubat 2022

Noter Çekiliş Tarihi- Saati

09 Şubat 2022 – 10:00                                            

Noter Çekiliş Yeri

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü 3. Kat. Konferans Salonu – Isparta Merkez

Başvuru Yapılabilecek Yerler

Isparta Merkez (43), Aksu (2), Atabey (2), Eğirdir (6), Gelendost (4), Gönen (3), Keçiborlu (4), Senirkent (4), Sütçüler (2), Şarkikaraağaç (8), Uluborlu (2), Yalvaç (10), Yenişarbademli (1)

Program Başlama – Bitiş Tarihi

18 Mart 2022 – 16 Haziran 2022

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

 

 a) Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak       sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

 
b) 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
 
c) Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
 
d) Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz

 

                  Kamuoyuna önemle duyurur.

 

 

                                           ISPARTA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

 

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0