Reklamı Geç
HABER DETAY
1. Yalvaç Kitap Şenliği Sona Erdi...
1. Yalvaç Kitap Şenliği Sona Erdi...
11 Haziran 2022 - Cumartesi 01:03
EĞİTİM


1. Yalvaç Kitap Şenliği Sona Erdi...


       Yalvaç Kaymakamlığı , Yalvaç Belediyesi  ve Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa organize  ettiği 1.Yalvaç Kitap Şenliği 6-7-8 Haziran 2022 tarihlerinde Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu Spor Salonunda yapıldı. Şenlik kukla gösterileri, masal anlatıcıları, onlarca yazar, binlerce kitap ve yüzlerce çocuğun katılımıyla tamamlandı.

Yalvaç Devlet Hastanesinde görev yapan uzman diyetisyen ve fizyoterapistler tarafından  “Çocuklarda Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite” standı açtı. Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteye dikkat çekmeyi, konu hakkında bilinçlendirmeyi amaçlayan Yalvaç Devlet Hastanesi gelen misafirleri bilgilendirdi ve çeşitli materyaller dağıttı.

Yalvaç Belediyesi Sıfır Atık Projesi standına öğrencilerimizin pil ve elektronik atıkları getirerek rozetlerini almaları sağlandı. Yalvaç Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünde görev yapan antrenörlerimiz tarafından yazın merkezde açılacak kurslarla ilgili öğrencilere bilgi verildi.

Birincisi düzenlenen kitap şenliğine toplamda 56 farklı yayınevi, 35.000 kitap, 27 yazar ve onbine yakın öğrenci katılım sağladı. 

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.