Reklamı Geç
HABER DETAY
Isparta'ya TYP Kapsamında 75 Kişi Alınacak
Isparta'ya TYP Kapsamında 75 Kişi Alınacak
17 Eylül 2022 - Cumartesi 08:54
İLANLAR
     Isparta'ya TYP Kapsamında 75 Kişi Alınacak
 
 
     Ülkemizde kamuda geçici süreli çalışmayı ifade eden TYP diğer bir deyişle Toplum Yararına Program için ilanlar sürüyor. 
     40 farklı şehirde olmak üzere kredi ve Yurtlar Kurumlarına " Adana, Adıyaman, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Denizli, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Karaman, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Niğde, Rize, Sakarya, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tunceli, Van, Yozgat " şehirlerinde personel alımı yapılacak.
Alınacak personeller salgın uygulama alanında değerlendirilecek. Alınacak personellerin yapacağı iş ise temizlik.
 
     Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlığa bağlı yurtların ihtiyaçlarının giderilmesi ve öğrencilerin barınma şartlarının iyileştirilmesi için Isparta Merkez ve ilçelerine Toplum Yararına Program kapsamında, 5 ay süreli 75 kişi alınacak. 
 
     Alımlar için başvurular dün başladı ve 20 Eylül'de sona erecek. Başvurular esube.iskur.gov.tr internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden yapılacak. İŞKUR il müdürlüğünün yaptığı duyuru metninde;
 
 
DUYURU METNİ
 
             İl Müdürlüğümüz ile Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, 5 ay süreli 75 kişilik  çalıştırılmak üzere Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlığa bağlı yurtların ihtiyaçlarının giderilmesi ve öğrencilerin barınma şartlarının iyileştirilmesi faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere program düzenlenecektir.
 
Programa katılmak isteyen kişiler  İl Müdürlüğümüze gelmeden,  başvuru tarihleri arasında  e-Devlet, ALO 170 ve  www.iskur.gov.tr e-şube  üzerinden başvuru yapabileceklerdir.  
 
 

Program Portal Numarası 

308217

Katılımcı Başvuru Tarihleri

16 - 20 Eylül 2022

Noter Çekiliş Tarihi- Saati

23 Eylül 2022 –  09:00-17:00

Noter  Çekiliş Yeri

Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 6 Mart Kapalı Spor Salonu   - ISPARTA

Başvuru Yapılabilecek Yerler

Isparta Merkez (63), Uluborlu (2), Şarkikaraağaç (1), Yalvaç (2), Keçiborlu (2), Eğirdir (5)

Program Başlama – Bitiş Tarihi

01 Ekim 2022 – 28 Şubat 2023

 
 
     TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI
      TYP’ye katılmak için;
          a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
          b) Kuruma kayıtlı olmak,
          c) 18 yaşını tamamlamış olmak,
          ç) Emekli ve malul aylığı almamak,
          d) Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç),
          e) 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
şartları aranır.
 
           5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin dört numaralı alt bendi kapsamında tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanunun ek 5 inci maddesi kapsamında tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışan kişiler TYP’den yararlanabilir.
 
            Adres Kayıt Sisteminde aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır. 
 
           AKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını (8.250,53 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
 
          Bir katılımcı TYP’den en fazla dokuz ay yararlanabilir. 
 
          Kamuoyuna önemle duyurur.
                                 
  ISPARTA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 
  
Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.