Reklamı Geç
HABER DETAY
SİBERAY 34186 KİŞİYİ BİGİLENDİRDİ
“SİBERAY” Projesi Kapsamında, 34.186 Vatandaş Bilgilendirildi.
28 Ekim 2022 - Cuma 23:35
ASAYİŞ

“SİBERAY” Projesi Kapsamında, 34.186 Vatandaş  Bilgilendirildi.

Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY projesi kapsamında;

21-24 Ekim 2022 tarihlerinde Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi tarafından düzenlenen Isparta Ulusal Forumunda, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “SİBER GÜVENLİK” konusunda yaklaşık 500 kişi bilgilendirilmiştir.

Yapılan bilgilendirme sonrasında kiosk cihazımızla yapılan Ödüllü Bilgi Yarışmamıza çok sayıda gönüllü öğrenci katılım sağlamış ve yarışma sonucunda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılmıştır.

         Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 2022 yılı içerisinde “SİBERAY” projesi kapsamında, 34.186 öğrenci ve yetişken vatandaşlarımıza bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilendirme faaliyetlerimiz devam edecektir.

         Vatandaşlarımızın güvenli ve bilinçli İnternet Kullanımı ve SİBER dolandırıcılık (Örneğin; 1- Sahte Web siteleri üzerinden dolandırıcılık 2-Kendisini Banka Görevlisi olarak tanıtarak arayan kişilere hesap bilgilerini verme sureti ile dolandırıcılık 3- Sosyal Medya üzerinden Burs, hediye Çekilişi ve İş Vaadi ile dolandırıcılık vb. ) konularında dikkat etmeleri önemle rica olunur.

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.