Reklamı Geç
HABER DETAY
İlçemizde "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Programı Düzenlendi
İlçemizde "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Programı Düzenlendi
10 Kasım 2022 - Perşembe 21:52
YALVAÇ

       İlçemizde "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Programı Düzenlendi

       Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; ölümünün 84. yılında, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de  Anlatan Meydanında düzenlenen törenle saygı, minnet ve rahmetle anıldı.


       Törende; İlçe Kaymakamı Haluk ŞİMŞEK, Cumhuriyet Başsavcısı Murat KARA, Belediye Başkanı H.Hilmi TÜTÜNCÜ, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb.Resul KAYA, İlçe Emniyet Müdürü Ali ÖZHER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet EROL, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Öğretmen ve öğrenciler, vatandaşlar yer aldı.

       Kaymakamlık çelengi Kaymakam Haluk ŞİMŞEK ve Belediye Başkanlığı çelengi de H.Hilmi TÜTÜNCÜ tarafından sunuldu. Çelenk sunumunun ardından, Atamızın hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te, sirenler eşliğinde tüm ilçede yaşam durdu ve saygı duruşunda bulunuldu. Okunan İstiklal Marşıyla birlikte, bayraklar yarıya indirildi ve anıttaki tören sona erdi.

       Daha sonra protokol mensuplarının katılımıyla  Saat 10.00’da Yalvaç Fen Lisesinde düzenlenen Anma Programına iştirak edildi. Burada saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program şiirlerin okunması, Atatürk oratoryosu ve gösterilerin sunumlarıyla devam etti.

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0