Reklamı Geç
HABER DETAY
YMKSAD AÇILIŞINA REKTÖR PROF.DR.YILMAZ ÇATAL KATILDI
YALVAÇ MÜZİK KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ AÇILIŞINA REKTÖR PROF.DR.YILMAZ ÇATAL KATILDI
25 Aralık 2022 - Pazar 23:36
YALVAÇ


       YMKSAD AÇILIŞINA REKTÖR PROF.DR.YILMAZ ÇATAL KATILDI

 

     23 Aralık 2022 Cuma günü Sayın Rektör Prof.Dr. Yılmaz Çatal ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat ÖZTÜRK, Prof. Dr. Ramazan ÖZÇELİK ile Prof. Dr. Ayhan GÖSTERİT, Yalvaç Kılıçarslan Yerleşkesine ziyarette bulundu. Yalvaç Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr.Gör. Halit Toptaş, Müdür Yardımcıları Öğr.Gör. Mehmet Yılmazer, Öğr.Gör. Arif Çetin ve MYO Sekreter Necdet Dülgerbaki’nin hazır bulunduğu karşılama sonrası okul binasını gezen Rektör yapılabilecek altyapı iyileştirmeleri hakkında bilgiler aldı. Daha sonrasında okulun konferans salonunda akademik ve idari personeller ile bir araya gelen Rektör, yeni dönemde üniversitede yapılan çalışmalarla ilgili personeli bilgilendirerek personellerinin sorun ve istekleriyle ilgili olarak istişarelerde bulundu.

     Öğle yemeğini okulun yemekhanesinde Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü ve MYO öğrencilerimizle birlikte yiyen Rektör öğrenciler ile de yakından ilgilendi. 

     Öğle yemeği sonrası Rektör Prof.Dr. Yılmaz Çatal Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği'nin (YMKSAD)  düzenlediği tanışma konserine katıldı.

     Dernek başkanı Işıl Arıcan'ın yaptığı açılış konuşmasında; “İlçemizdeki müzik kültürüne ve folklörümüze dair çalışmaların ve kabiliyetlerin gerçek değerini bulmasında ve bu konuda bize gelen yoğun talebi karşılamada önemli katkısı olacağı inancıyla kurduğumuz bu derneği, Yalvaçlı sanatçılarımızla ve müzikseverlerle birlikte geliştireceğiz, büyüteceğiz ve yaşatacağız.” dedi.

     Türk Halk Müziği’nin duayen ismi bestekar, aranjör, prodüktör ve bağlama ustası Ali Osman Erbaşı’nın eserlerini dinleyen Rektör, daha sonrasında okuldan ayrıldı.

 


     PROĞRAM MUSTAFA BİLGİN SANAT EVİNDE  DEVAM ETTİ

     Açılış proğramı, Yalvaç ve Türkiye genelinde ilçemizin manevi, kültürel gelişimini ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasını sağlayacak müzik, kültür, sanat ve turizm faaliyetlerini yürütmek ve bu faaliyetlerden her yaştaki müzik ve sanat  severlerin yararlanmasını sağlamak amacı ile kurululan YALVAÇ MÜZİK KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ'nin merkezi olarak Güzel Yalvaç’ımızın kültürel  mirası ve tarih kokan konaklarından MUSTAFA BİLGİN SANAT EVİ ziyareti ile sona erdi.

 

      YMKSAD BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ TEŞEKKÜR ETTİ

     YMKSAD (Yalvaç Müzik Kültür Sanat Derneği) Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri konser sonrası açıklamada bulunarak etkinliğe katılanlara teşekkür etti. 

     Muhteşem Tanışma Konserimiz  ve Derneğimizin Merkezi Mustafa Bilgin Sanatevini  Ziyaret Etkinliğimiz Yalvaç MYO konferans salonunda gerçekleşen etkinliğimizde ünlü bestekar ve bağlama üstadı Ali Osman Erbaşı sahne aldı.Kendine ait eserleri seslendirdiği konserde, konuklarımız da zaman zaman kendisine eşlik ettiler..
     Konserimize Isparta  Uygulamalı  Bilimler  Üniversitesi rektörü  Prof.Dr. Yılmaz Çatal ve rektör yardımcıları şeref konuğumuz olarak katıldı. Yalvaç kaymakamımız  Haluk Şimşek ve Belediye başkanımız Halil Hilmi Tütüncü ve saygıdeğer eşleri, ve Yalvaç protokolünün değerli mensupları, Sivil toplum örgütü , Sanayi ve Ticaret odası, meslek kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti  ilçe  başkan ve temsilcileri, muhtarlarımız ve çok kıymetli sanatsever Yalvaçlı hemşehrilerimize  , bu özel günümüzde ilçemize gelerek etkinliğimize  katılan çok sevgili dostlarımıza bizimle oldukları için en kalbi duygularla teşekkür ediyoruz…
     Konser esnasında yanımızda olan ve sonrasında dernek merkezimizin ziyaretine katılan tüm konuklarımızla birlikte,İleride hayatımızın en güzel anılarından biri olacak bu karelerde hepbirlikte yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz …

                  YMKSAD                    
    Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri

ALİ OSMAN ERBAŞI KİMDİR

Biyografi

15.01.1956 Şanlıurfa Merkez doğumluyum. 1961 yılında ailece İstanbul'a göç ettik. İlk öğrenimimi İstanbul Çapa İlkokulu'nda gördüm. İlkokul dördüncü Sınıfı hepsi pekiyi ile geçtiğim için rahmetli annemin bana sunduğu hediyelerden bağlamayı seçtim. Kendi çabamla çalmaya başladım. Orta öğrenimimi T.E.D Ankara Koleji'nde yatılı olarak gördüm. Hazırlık sınıfında okul bandosuna seçildim. Korno dersleri almaya başladım. Bu arada notayı öğrendim. Ortaokuldan sonra İstanbul'da piyasada bağlama çalmaya başladım. Lise öğrenimime İstanbul Pertevniyal Lisesi'nde devam ettim. Vatani görevimi 1980-1982 yılları arasında İstanbul Vatan caddesi'nde Subay Ordu Evi'nde müzisyen olarak yaptım. Yirmili yaşlardan sonra hayatımı bağlama çalarak kazanmaya başladım. Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Bedri Ayseli, Mihrican Güngör ve Belkıs Akkale gibi zamanın sanatçılarına sahnelerde eşlik ettim. Yirmibeş yaşlarında stüdyo çalışmalarım başladı. 1983'te Unkapanı'nda Duygu Müzik adı altında yaşıtım arkadaşlar (Zafer Dalgıç, İsmail Derker, Mustafa Karaçeper) ile bir araya gelerek bir bağlama grubu kurduk, uzun yıllar plak ve kaset piyasasında binlerce albüme refakat ettik. Bir yandan kendimi geliştirerek müziği öğrenmeye çalıştım, aranjörlük ve albüm yönetmenliği yapmaya başladım.

ALBÜM ÇALIŞMALARIM:

MÜSLÜM GÜRSES'in, BENİM MESELEM, BİR DE BENDEN DİNLEYİN, MÜSLÜM'CE 92, BİR AVUÇ GÖZYAŞI, SENDEN VAZGEÇMEM, MÜSLÜM'CE TÜRKÜLER, VAY CANIM, BİR KADEH DAHA VER, HERŞEY YALAN, TOPRAKTAN BEDENE adlı albümlerinde aranjör ve yönetmenlik yaptım.

1991 de BELKIS AKKALE "YARALI ÖRDEK" albümünü ARİF SAĞ ile birlikte çalıştım. NURAY HAFİFTAŞ'ın "ELİNE DÜŞTÜM"(1996), GÜLŞEN KUTLU "SÖYLE CANAN" (1993), "GELİN EYLEDİLER" (2005) adlı albümlerinin aranjör ve yönetmenliğini yaptım.

Öz müziğimizin farkında bir müzisyen olarak arabesk sanatçısı olarak anılan MÜSLÜM GÜRSES'e aranjörlük yaptığım albümlerinde en az ikişer halk müziği eser okutarak türkülerimizi yaşatmaya çalıştım. Bunlardan; Kerkük türküleri, URFA DİVANI, ALİ EKBER ÇİÇEK'in HAYDAR'ı, MUHARREM ERTAŞ'ın ve NEŞET ERTAŞ'ın Bozlakları ve çeşitli Urfa hoyratları takdir topladı beğenildi. ZARA'nın 1986 ve 1992 yıllarında yapmış olduğu üç albümünün 1998 yılında "AVUNTU", 2000 yılında "BOYUT", 2001 yılında "MİSAFİR" adlı albüm çalışmalarının ve 1999 yılında ORHAN HAKALMAZ'ın "İKİ KEKLİK" adlı albümünün, 2002 yılında İLHAN ŞEŞEN'in "NELER OLUYOR BİZE", 2003 de "ŞİMDİ BEN BU ŞARKILARI", 2006 da "DERTLİ" adlı albümünün ve 2005 yılında da ŞÜKRİYE TUTKUN'un "GÜCÜM YETENE KADAR", 2006'da "SALINCAK" adlı albümlerinin aranjör ve prodüktörlüklerini yaptım. Ulus Plak firmasında, TRT-Türk Halk Müziği arşivindeki 6000 türkü içerisinden seçerek il il "Türkülerle Türkiye" adlı 81 albümlük projenin altyapı çalışmalarını hazırladım.

En son çalışmam, eşim DENİZ TOPRAK'ın "TÜRKÜMOLASI" adlı albümüdür.Türk Halk Müziği'ni, Anadolu'yu Dünya müziğinin öz kaynak noktası olarak tasavvur ederek çalışmalarımı sürdürmekteyim. Bana göre en güzel enstruman bağlama, en güzel müzik de Türk Halk Müziği'dir.

Saygılarımla
Ali Osman Erbaşı

BESTELERİM - SESLENDİREN SANATÇILAR

Avuntu-Ötme Bülbül - ZARA
Bu Gece - ZARA
Çekilmez Hasretin - Müslüm GÜRSES
Dağlar Dumandır - Nuray HAFİFTAŞ
Dertli Mektup - Müslüm GÜRSES / Selahattin ALPAY / Sibel ALTIN
Felek Bile Ağladı - Müslüm GÜRSES
Güney İlleri - Deniz TOPRAK
Gong Tong (China) - Deniz TOPRAK
Hangimiz Sevmedik - Müslüm GÜRSES
Hazan nedir - Deniz TOPRAK
Kadın - Müslüm GÜRSES / Şükriye TUTKUN
Kamber Ağa - Songül KARLI
Kerkük'e Ağıt - Deniz TOPRAK
Kızılkaya - ZARA / Mustafa YAVUZ
Misafir - ZARA
Ne Yaptım Ben - Şükriye TUTKUN
Olaydım - Şükriye TUTKUN
Sen Bir Yana Ben Bir Yana - Şükriye TUTKUN
Sen Yoksan Eğer - Müslüm GÜRSES
Sineye Turnam - Gaye AKSU
Türküm - Deniz TOPRAK
Yarimi Ellere Gelin Etmişler - Cengiz KURDOĞLU
Yunus - ZARA
Anadolu - ZARA
Hey Dostum Uyan - Oğuz YILMAZ

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0