Reklamı Geç
HABER DETAY
2022 YILINDA ISPARTA KOSGEB İŞLETMELERİNE REKOR DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI
2022 YILINDA KOSGEB ISPARTA MÜDÜRLÜĞÜNDEN ISPARTA İŞLETMELERİNE REKOR DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI
31 Aralık 2022 - Cumartesi 22:38
ISPARTA

 

           2022 YILINDA ISPARTA KOSGEB İŞLETMELERİNE REKOR DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI

 

     2022 YILINDA KOSGEB ISPARTA MÜDÜRLÜĞÜNDEN ISPARTA İŞLETMELERİNE REKOR DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI

     KOSGEB Isparta Müdürlüğü tarafından Isparta KOBİ’lerine 2022 yılında 2021 yılına göre yaklaşık 4,5 kat fazla destek verildi. İllerdeki nüfus ve işletme sayılarına göre Isparta’nın KOSGEB desteklerinden yararlanma düzeyi ilk sıralarda gerçekleşti.

     7 ayrı destek programında 815 işletmeye toplamda yaklaşık 75 Milyon TL destek ödemesi yapıldı. Bu rakam hem nominal hem reel olarak rekor düzeyde olup son 10 yılda verilen toplam destek miktarına eşit bir rakamdır.

     2022 yılında KOBİ’lere en çok destek sağlanan program, salgından olumsuz etkilenen sektörlerdeki işletmeler için uygulanan MKİ Hızlı Destek Programı oldu. Isparta’da bu programdan yararlanan işletme sayısı 415, program kapsamında İstihdam edilen personel sayısı yaklaşık 700 oldu.

Destek ödemesi yapılan diğer destek programları:

- ArGe Ürge ve İnovasyon Destek Programı

- ArGe ve İnovasyon Destek Programı

- İleri Girişimcilik Destek Programı

- Geleneksel Girişimcilik Destek Programı

- İşletme Geliştirme Destek Programı

- Yurt Dışı Pazar Destek Programı

 

     KOSGEB Isparta Müdürlüğü olarak 2022 Yılını büyük bir başarıyla bitiriyoruz. Bu başarıda Müdürlük personellerimizin özverili çalışmalarının ve paydaş kurum ve kuruluşlarla yaptığımız işbirliklerinin etkisi büyük oldu. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

     2023 Yılında da destek programlarımızı etkin bir şekilde KOBİ’lerimize kullandırmak için gayret içinde olacağız. 2023 Yılının ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını dileriz.

     KOSGEB Destek Programları hakkında geniş ve doğru bilgi almak isteyen girişimcilere ve işletme yetkililerine web sayfamızı (www.kosgeb.gov.tr) incelemelerini, çağrı merkezimizi (444 1 567) aramalarını ve Müdürlüğümüzü ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Yurdun YILDIRIM

KOSGEB Isparta Müdürü

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0