Reklamı Geç
HABER DETAY
YALVAÇ'TA EKMEĞE ZAM GELECEK Mİ?
YALVAÇ'TA EKMEĞE ZAM GELECEK Mİ? Ekmeğe zam iddiası.
17 Ocak 2023 - Salı 21:08
YALVAÇ

     

    YALVAÇ'TA EKMEĞE ZAM GELECEK Mİ?

 

     Ekmeğe zam iddiası.

 

     Ekmeğe zam gelecek mi? Ekmek 2023'te ne kadar olacak? Ekmek Şubat ayında 5 lira mı olacak? İşte ekmek fiyatlarına yönelik son gelişmeler....!

 

     Ekmek fiyatları özellikle dar kesimli vatandaşlar için en öncelikli konular arasında. Çünkü ekmek fiyatlarında yaşanan artış en çok bu kesimi etkilemekte. Yeni yılın ilk aylarında ekmeğe yeni bir zam gelip gelmeyeceği de vatandaş tarafından merak ediliyor. Halk arasında ekmek 5 lira mı olacak söylentileri konuşulmaya başlanmış durumda.

 

     Edinilen bilgilere göre, Artan maliyetler nedeniyle ekmek üreten fırıncıların zam talebi üzerine ilgili komisyonun, 17 Ocak Salı günü yani bugün toplanarak  220 gramı 4 TL olan ekmek, 210 gram ekmeğin fiyatının 5 TL’ye çıkarılması kararının alındığı.

 

     Kararın, Bakanlığın onay sürecinin ardından yürürlüğe girmesinin beklenildiği öğrenildi.

 

 

 

     EKMEK NASIL SAKLANMALIDIR?

     Ekmeğin saklanma koşulları da çok önemlidir. Ekmeğinizi küflenmeden tüketebilmek için dikkat etmeniz gerekenler ise şöyle:

-Birkaç gün içinde tüketilecek ekmeğin buzdolabında saklanması ekmeğin küflenmesini önler. Dondurucuda çok daha uzun süre kalabilen ekmek, kilitli buzdolabı poşetlerinde saklanmalıdır.
-Gün içerisinde tüketilecek ekmeğin taze kalabilmesi içinse kapaklı bir ekmek kutusunda, gıda dolabında poşet içinde, serin, karanlık ve kuru bir ortamda saklanması gerekir.
-Ekmeğin muhafaza edildiği ortam temiz tutulmalıdır.
-Sıcak ekmek, soğutulduktan sonra poşete konularak saklanmalıdır. Aksi halde nem nedeniyle küflenebilir.
-Sıcak havalarda küflenmeyi önlemek için ekmeğin buzdolabında saklanması tercih edilebilir.
-Gereğinden fazla ekmek satın alınması halinde o gün dondurucuda muhafaza edilmelidir.
-Donmuş ekmeklerin lezzet kaybına uğramaması için 3 ay içinde tüketilmesi gerekir.
-Ekmeğin muhafaza edildiği poşette buharlaşmadan kaynaklanan su taneciklerinin görülmesi halinde poşet derhal değiştirilmeli ya da ekmek temiz bir kâğıt havluya sarılarak saklanmalıdır..

Editör:Yalvacfm

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0