Okullarda Öğrencilerin İhtiyaçlarına Uygun Etkinlikler Düzenlenecek
Haber
20 Haziran 2021 - Pazar 21:24
 
Okullarda Öğrencilerin İhtiyaçlarına Uygun Etkinlikler Düzenlenecek
Okullarda, 21 Haziran’dan İtibaren Öğrencilerin İhtiyaçlarına Uygun Etkinlikler Düzenlenecek
EĞİTİM Haberi
Okullarda Öğrencilerin İhtiyaçlarına Uygun Etkinlikler Düzenlenecek

 

OKULLARDA, 21 HAZİRAN'DAN İTİBAREN ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇLARINA UYGUN ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

 

     Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB) karnelerin 18 Haziran'da dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda etkinlikler düzenlenecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları, 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.     

     Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 21 Haziran-2 Temmuz arasında okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin usul ve esaslarına göre bu tarihler arasında okulların kendi imkânları ile yapacakları etkinlikler başta olmak üzere yerel imkânlar ve diğer kamu kuruluşları iş birliğinde öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler planlanacak.
 
     Bu etkinlikler, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmelerle gerçekleştirilecek.
 
     Ayrıca öğrenciler için  http://tegm.meb.gov.tr/www/etkinlik-kitaplari/icerik/722
  adresinde yer alan etkinlik kitapları da kullanılacak.
 
     Liselerdeki eğitim-öğretimde sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler öncelikli olacak
21 Haziran-2 Temmuz arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret sınavları tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.
 
      Ayrıca uzaktan eğitim sürecinde lise öğrencilerinin daha fazla desteklenmesine ihtiyaç duyulduğu tespit edilen başta sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler olmak üzere tüm alanlarda eğitim ve öğretim faaliyetleri planlanacak.
 
     Bu etkinlikler planlanırken okulların imkânlarının yanında kurum ve kuruluşlarının destekleri de alınabilecek.

 

 

 

Kaynak: Editör: Yalvacfm
Etiketler: Okullarda, Öğrencilerin, İhtiyaçlarına, Uygun, Etkinlikler, Düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı