BAŞKAN VELİ GÖK'ÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Haber
27 Şubat 2022 - Pazar 20:06
 
BAŞKAN VELİ GÖK'ÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, Miraç Kandili Mesajı
EĞİRDİR Haberi
BAŞKAN VELİ GÖK'ÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

     BAŞKAN VELİ GÖK'ÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

     Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


     Başkan GÖK, mesajında, Miraç gecesinin, Hazreti Muhammed'in bütün insanlığı temsilen, Cenab-ı Hakk'ın yüksek huzuruna kabulü anlamına geldiğini vurguladı.


     Bir çok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi insanların zihnine, ruhuna ve çevresine taşıyan Hazreti Muhammed'in, hikmet dolu yolculuğu olan Miraç'ın, tüm Müslümanlar için bir fırsat olduğunu belirten GÖK, şunları kaydetti:


     "Miraç bir yükseliştir. Bütün kötü duygulardan arınarak tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye ulaşmaktır. Miraç gibi böylesine önemli kutsal gün ve geceler, insanlara iman, ibadet ve ahlak bakımından kendine çeki düzen verme, yenileme, geleceğe ümitle bakma fırsatı ve imkanı vermektedir. Bizler de bu fırsatı değerlendirerek, Hazreti Muhammed'in şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir huzur yolu olan bu mübarek günlerde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Kalplerimizi bulandıran haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine katkı sağlayalım. Bu duygu ve düşüncelerle bu önemli gecenin tüm insanlığa rahmet, sevgi, huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyor, Eğirdir'li hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum."   dedi.

Kaynak: Editör: Yalvacfm
Etiketler: BAŞKAN, VELİ, GÖK'ÜN, MİRAÇ, KANDİLİ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı