İŞKUR, TYP KAPSAMINDA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE 55 PERSONEL ALACAK 00
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 22:26
 
İŞKUR, TYP KAPSAMINDA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE 55 PERSONEL ALACAK
İŞKUR, TYP KAPSAMINDA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE 55 PERSONEL ALACAK İŞKUR TYP’DEN YALVAÇ’A 4 KONTENJAN
İLANLAR Haberi
İŞKUR, TYP KAPSAMINDA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE 55 PERSONEL ALACAK

 İl Müdürlüğümüz ile Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü   işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, 20 Ekim 2021 – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında 55 kişilik  çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği konulu program düzenlenecektir.

 

Programa katılmak isteyen kişiler,   Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğümüze gelmeden,  başvuru tarihleri arasında   www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapabileceklerdir

 

Program Portal Numarası 

304031

Katılımcı Başvuru Tarihleri

06 Ekim  2021 – 10 Ekim 2021

Noter Çekiliş Tarihi- Saati

13 Ekim 2021 – 13:00

Noter  Çekiliş Yeri

6 Mart Kapalı Spor Salonu –Merkez/IS

Başvuru

Yapabilecek

Yerler

 

İl Müdürlüğü Merkez(3),

Isparta Gençlik Merkezi Merkez (2),

Milli Egemenlik Spor Salonu Merkez (1),

Murat Hüdavendigar Yurt Müdürlüğü Merkez (5),

Isparta Yurt Müdürlüğü Merkez (8),

Gülistan Yurt Müdürlüğü Merkez(10),

Gülcihan Yurt Müdürlüğü Merkez (3),

Mihri Hatun Yurt Müdürlüğü Merkez (6),

Bediüzzaman Said Nursi Yurt Müdürlüğü

Merkez(4),     

         

       ISPARTA MERKEZ TOPLAMI42   

 

Yalvaç Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü (4),  

Şarkikaraağaç Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü (2),

Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü (3),

Uluborlu Kutlubey Yurt Müdürlüğü  (1),

Keçiborlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü (3)

Program Başlama – Bitiş Tarihi

20 Ekim 2021 – 30 Haziran 2022

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

     a)Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

 

      b)18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

 

      c)Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

 

      d)Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

 

      e)Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adres kontrolü, başvuru başlangıç tarihi aynı olan programlarda kişinin programa başvuru yaptığı tarihte; başvuruların yetersiz olması durumunda Kuruma kayıtlı işsizlerden İl Müdürlüğünce uygun görülen kişilerin gönderilmesi halinde ise gönderim tarihinde Kimlik Paylaşım Sistemi(KPS)’den çekilen adres üzerinden yapılır.

 

      f)Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

 

      g)Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

                 Kamuoyuna önemle duyurur.

Kaynak: Editör: Yalvacfm
Yorumlar
0
Haber Yazılımı